Latest News

E-Ticaret sitesi kurarken nelere dikkat etmeliyiz?

 

E-Ticaret’in firmamız, markamız ve ürünlerimizle ilgili, işletmemizden dünyaya açılan bir kapı olduğu bilinciyle, çok önemli bir mecra olduğunu unutmamalıyız.

Bir E-Ticaret sitesinin standart olarak mobil uyumlu, ssl güvenlik sertifikalı, Google arama motorlarına uyumlu yani SEO uyumlu bir altyapıda olması ve bununla birlikte kullanıcı kolaylığı  sağlayan kullanışlı bir tasarımda olması, bir  E-Ticaret yazılımı seçerken dikkat edilmesi gereken vazgeçilmez konulardır.ü

Kuracağınız E-Ticaret sitesinin kullanıcılarınız için kolay anlaşılır bir alt yapıya sahip olması müşteri memnuniyeti arttırır. Müşteri memnuniyeti, E-Ticaret sitenizden alışveriş yapmış müşterilerin tekrar alışveriş yaparak sadık müşterilerden oluşan bir kitleye dönüşmesinin temelini oluşturur.

Ayrıca memnun müşteri E-Ticaret sitenize tavsiyeleriyle yeni müşteriler yönlendirir. Bu da müşteri porföyünüzü arttıracak önemli bir ilk adımdır.

E-ticaret sitenizde ödeme alternatifleri sunmak ve bu ödeme işlemlerinin güvenilir bir ortamda ve güvenilir kuruluşlarla sağlanması,  sitenizin etkinliğini arttıracağı için dikkat etmeniz gereken özelliklerden biridir.

Başarılı bir E-Ticaret sitesinin ürün sayfasında, ürünü tanıtan fotoğrafların kalitesi ve ürün ile ilgili doğru ve detaylı bilgiler içermesi çok önemlidir.

E-ticaret sitenizin tasarımı ilgi çekici ve fonksiyonel olmalıdır. Markanızla bir bağ kurarak, kurumsal kimliğinize uygun olmalıdır.

E-Ticaret sitenizi kurgularken dikkat etmeniz gereken konuları sizin için özetlemeye çalıştık. E-Ticaret’e başlamadan önce daha detaylı bilgi almak için, web sitemizden ya da iletişim bilgilerimizden Bulut Mağazam ekibimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Haberdar Olun!